Translate

1 Eylül 2014 Pazartesi

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisi

Göz makyajı temizleyicisi ürünleri içinde, çift fazlı olanlar benim için yukarı sıralarda yer alıyor. Öncelikle "Çift Faz" ne demek? Faz; kimyasal ve fiziksel bakımdan homojen maddeler demek. Yani birbirinden ayrılabilen maddelerdir. Tabii ki "çift" kelimesi ile de birbirinden ayrılabilen iki maddeden bahsediyor.


En sevdiğim çift fazlı göz makyajı temizleyici ürünlerinden biri ise Neutrogena'dır. Evet makyaj temizleme suları da çok sevilen ürünler ve benim en azından bunlardan biri olan Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile ilgili görüşlerimi buradan okuyabilirsiniz.

Ürünün vaadi şu şekilde;

1 - Çalkalanınca aktif hale gelerek suya dayanıklı göz makyajını ve rimeli bile zorlamadan ve gözünüzü acıtmadan çıkarır.
2 - Yağlı bir kalıntı bırakmaz
3 - Kullanım sonrasında cildinizde temizlik ve ferahlık hissedersiniz.
4 - İçerdiği aloe ve salatalık özleri ile cildi rahatlatır.
5 - Dermatologlar tarafından geliştirilmiştir.

Kullanımı : Önce ürünü İYİCE ÇALKALAYIN. Bir parça pamuğun üzerine dökerek göz makyajınızı silin. ILIK SUYLA DURULAYIN.

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım bu üründen gerçekten memnun kaldım. Göz makyajını yeteri kolaylıkta ve yeteri kadar çıkarıyor. Niye bazılarının kullandığı gibi iddialı ve kesin kelimeler kullanmıyorum, çünkü her ne kadar çok beğenerek kullanıyor olsam da mucize beklenmeyecek bir ürün. Bir de sanırım buna ürünlerden yüksek beklentimi de katabiliriz. Mesela kirpik diplerinde az da olsa rimel kalıntısı bırakıyor mu? Bırakıyor. Ancak piyasadaki rakiplerine göre gerçekten başarılı.

Göz çevresi yüz bölgemizdeki en hassas bölgedir. Dolayısıyla bu bölgede kullanacağımız ürünler o bölgeyi yormamalı, tahriş etmemeli. Bu anlamda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürünlerden.

Her ne kadar " Yağlı bir kalıntı bırakmaz " deseler de, bende aksi bir durum söz konusu. Ama bu böyle rahatsızlık veren bir his değil kesinlikle.


En çok şikayet edilen özelliği ise şişesinin ağız kısmı. Ağız kısmında ekstra herhangi bir aparat olmadığından ürünü yeteri miktarda almak için azami dikkat etmeniz gerekiyor. Hatta tatsız kazalar kaçınılmaz olabilir. Çok şükür şimdiye kadar benim başıma böyle birşey gelmedi. Bu özelliğinin benim için artısı bile olduğunu söyleyebilirim aslında. Ürün bittiğinde illaki şişenin içinde kalan iki damla ürünü de alabiliyor olmanın verdiği mutluluk.

Hep diyorum ya ürünlerle ilgili yazılar yazmak bazen benim bile farkına varmadığım şeyleri ortaya çıkarıyor diye. İşte onlardan biri daha; ürünü kullandıktan sonra "ILIK SUYLA DURULAYIN" ibaresi. Bunun da mantığı aslında şu şekilde; çift fazlı ürünler genelde yağlı ürünlerdir ve her ne kadar yağlı his bırakmaz deselerde bırakır ve işte o yağlı tabaka bazı göz çevrelerinde yağ butoncukları oluşturur. Bu durumun önüne geçmek için yapılan önleyici bir şeydir aslında.

Ürün miktarı 162 ml ile tatmin edici bir miktar.

Bu tarz ürünler içinde tekrar alıp kullanabileceğim bir ürün.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme